Gaisras Kauno zoologijos sode: situacija suvaldyta, gyvūnai nenukentėjo

0
8

Spalio 12-osios rytą Kauno zoologijos sodo egzotariumo patalpose kilo nedidelis gaisras dėl techninio įrenginio gedimo. Incidento metu patalpose atsirado dūmų, tačiau greitai sureagavusios tarnybos ir sodo darbuotojai sėkmingai suvaldė situaciją. Gaisras buvo visiškai užgesintas dar prieš vidurdienį, ir, laimei, nei gyvūnai, nei darbuotojai nenukentėjo. Zoologijos sodo veikla iš dalies jau atnaujinta, nors egzotariumo gyvūnų ekspozicija šiuo metu dar neveikia.

Sėkminga evakuacija ir rūpinimasis gyvūnais

Kaip praneša zoologijos sodo atstovas Tadas Bružas, gaisras kilo dėl techninio įrenginio gedimo, tačiau situacija buvo greitai suvaldyta. Gyvūnai, įskaitant dvipirštį tinginį, buvo evakuoti laiku ir nenukentėjo. Tinginiui, dėl jo lėtų judesių, prireikė darbuotojų pagalbos, tačiau visi gyvūnai buvo saugiai išnešti iš pavojingos zonos.

Laikinas ekspozicijos uždarymas ir sumažintos kainos

Iš Prancūzijos į Lietuvą atkeliavo 14 metų amūrinio tigro patelė Naya.

Nors dauguma zoologijos sodo zonų jau veikia įprastai, egzotariumo ekspozicija dar laikinai uždaryta dėl vėdinimo darbų. Lankytojai šiuo metu gali apžiūrėti viršutinę ir apatinę zoologijos sodo dalis, o bilietų kainos sumažintos – suaugusiems bilietas kainuos 5 eurus, o vaikai gali lankytis nemokamai. Informacija apie ekspozicijos atidarymą bus pateikta netrukus.

Edas nebevienišas: į Kauną atkeliavo tigro patelė Naya

Kauno zoologijos sode vyko dar viena svarbi naujiena – amūrinis tigras Edas pagaliau sulaukė draugijos. Iš Prancūzijos į Lietuvą atkeliavo 14 metų amūrinio tigro patelė Naya. Ši kelionė, kurios išlaidos siekė 3000 eurų, buvo iš dalies finansuota zoologijos sodo lankytojų, kurie paaukojo 600 eurų. Naya šiuo metu adaptuojasi naujoje aplinkoje, o zoologijos sodo darbuotojai džiaugiasi, kad tigrė sėkmingai įveikė kelionės iššūkius.

Tigrai – nykstanti rūšis, kurią reikia saugoti

Amūriniai tigrai – itin nykstanti rūšis, įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą. Laukinėje gamtoje jų liko vos apie 500 individų, todėl jų išsaugojimas yra labai svarbus. Zoologijos soduose šie tigrai dažniau sutinkami nei gamtoje, todėl Kauno zoologijos sodas aktyviai dalyvauja retų rūšių veisimo ir išsaugojimo programose. Naya ir Edas taps šios svarbios programos dalimi, padedančia prisidėti prie rūšies išlikimo.

Tigrų gyvenimo sąlygos zoologijos sode

Kauno zoologijos sode tigrams kuriamos sąlygos, kuo labiau primenančios jų natūralią aplinką. Tigrai turi baseinus, kuriuose gali atsigaivinti, o medžioklės instinktams skatinti mėsa kabinama ant pakylų, slepiama ir maskuojama įvairiais kvapais. Tai padeda užtikrinti, kad gyvūnai jaustųsi gerai ir būtų aktyvūs. Nors Edas ir Naya gyvens atskiruose aptvaruose, jų buvimas yra svarbi rūšies išsaugojimo dalis.

Kaip galite prisidėti prie gyvūnų gerovės?

Lietuvos zoologijos sodas skatina lankytojus prisidėti prie gyvūnų gerovės. Prie kai kurių aptvarų galima rasti plakatus su QR kodais, kuriuos nuskanavus galima paaukoti pinigus tam tikriems tikslams – pavyzdžiui, specialiems žaislams ar treniruokliams gyvūnams. Zoologijos sodas dėkoja visiems, kurie padeda užtikrinti geresnę gyvūnų aplinką ir prisideda prie jų išsaugojimo.

Apsilankyti Lietuvos zoologijos sode galima kasdien nuo 10:00 iki 20:00 val. Bilietus galite įsigyti internetu arba kasose.

Daugiau informacijos rasite zoologijos sodo tinkalalapyje: https://www.zoosodas.lt/


Patogiausias būdas sužinoti daugiau – sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Buvote įvykio vietoje? Turite nuotraukų ar vaizdo medžiagos? Pasidalinkite vaizdais su kitais portalo skaitytojais. Viską galite siųsti adresu news@rpt.lt.


Daugiau informacijos apie nelaimes ir kriminalinius nusikaltimus Lietuvoje – portale 112info.lt


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here