Darbo švenčių sezonas: ar į komandos renginį kviesti antrąją pusę?

0
53

Įsibėgėjusi vasara – laikas, kai daugybė darbdavių komandas kviečia atsipalaiduoti ir pabėgti nuo biuro šurmulio organizuodami įvairias vasaros šventes ir išvykas. Laikas, praleistas su kolegomis neformalioje aplinkoje – puikus būdas sustiprinti komandos narių ryšius ir pasitikėjimą – tai prisideda ir prie gerų visos komandos rezultatų ateityje. Nemaža dalis darbuotojų į tokias šventes mielai vyktų drauge su savo antrąja puse ar vaikais. Kada taip elgtis derama, o kada verčiau asmeninius santykius palikti namuose?


Atostogos Palangoje, net rudenį… Ramu ir gerą…


„Nemaža dalis darbdavių organizuoja įvairius renginius darbuotojams – komandos formavimo vakarėlius gamtoje, sodybose, festivaliuose, net užsienyje, taip pat ir sparčiai išpopuliarėjusias darbostogas (angl. workation). Vienose iš šių švenčių ar išvykų darbuotojų šeimos nariai gali būti kviečiami prisijungti, tačiau taip pat tokios šventės gali būti skirtos tik darbuotojams. Tai dažniausiai priklauso nuo renginio tikslo ir pobūdžio“, – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Kai renginio tikslas – atšvęsti pergales

Darbo šventė. Manto Repečkos nuotrauka.

Dalis darbuotojų, sukūrusių ilgalaikius santykius, itin vertina galimybę į įmonės vakarėlį atvykti su savo partneriu. Anot E. Staniulionės, jei renginio tikslas – atšvęsti įmonės pergales, gimtadienį, naujo filialo atidarymą ar paprasčiausiai skatinti neformalų darbuotojų bendravimą – į tokius renginius dažnai kviečiamos atvykti ir antrosios darbuotojų pusės.

„Į įmonės renginius, kuriuose gali dalyvauti ir darbuotojų partneriai, dažnai siunčiami kvietimai. Etiška šventės kvietime tą aiškiai nurodyti. Žinojimas, kad antroji pusė ar vaikai yra laukiami įmonės išvykoje ar vakarėlyje, darbuotojams gali padėti sukurti artimesnį ryšį su darbdaviu“, – aiškina E. Staniulionė.

Anot jos, šeimos įtraukimas į renginį taip pat gali padėti sukurti neformalią aplinką ir sumažinti darbuotojų įtampą, padėti jiems jaustis laisviau ir patogiau viso renginio metu, geriau pažinti žmones, su kuriuo partneris praleidžia didžiąją produktyvaus dienos laiko dalį.

Komandos formavimas – dažnai tik darbuotojams

Nors šeimos narių įtraukimas į renginius turi privalumų, visgi, yra grupė renginių, į kuriuos dažniausiai kviečiami tik komandos nariai. Tokių renginių tikslai – formuoti komandą, apžvelgti darbo rezultatus ar neformalioje aplinkoje išspręsti sudėtingą darbo klausimą.

„Kai įmonės išvyka ar kitas renginys yra suplanuotas įtraukiant tokias veiklas kaip projektų planavimas, seminarai ar pasitarimai, kūrybinės ir strateginės sesijos – darbuotojų šeimos nariai verčiau turėtų likti namuose, nebent kvietime yra nurodyta kitaip. Ši taisyklė taikoma ir komandos formavimo renginiams, kurių metu darbuotojai dažnai dalyvauja neformaliuose užsiėmimuose tam, kad vėliau dar sklandžiau galėtų dirbti komandoje“, – teigia E. Staniulionė.

Į tokio tipo renginį atvykus su antrąja puse, darbuotoju ne tik gali būti sunku susikaupti, bet ir, pasak „Bitės“ žmonių ambasados vadovės, šeimos nariams gali būti nuobodu, kadangi įmonės vidiniai procesai jiems nėra aktualūs.

Siekiant išvengti nesusipratimų, E. Staniulionė rekomenduoja visuomet atsižvelgti į renginio kvietime nurodytą informaciją, o jeigu oficialaus kvietimo negavote – atvirai paklausti darbdavio, ar į planuojamą renginį jus gali atlydėti antroji pusė ar kiti šeimos nariai. Gautą darbdavio atsakymą derėtų gerbti.

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here