Sc24.lt ŠVENČIONYS
f Facebook ⌕
Verslas

Patarė, koks lengviausias ir greičiausias būdas palyginti kainas maisto prekių parduotuvėje

Redakcija · 2023-07-19 12:58

Išsirinkti produktą palankiausia kaina rūpi visiems. Tą padaryti visai nesunku, nes maisto prekių parduotuvės turi patogų įrankį, kuris padeda sumaniai apsipirkti – ir jis pirkėjams būna tiesiai prieš akis. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad etiketėje kartais net ne pagrindinė kaina, o kitas skaičius gali būti svarbiausias, norint pirkiniams skirti mažiau išlaidų.

„Pirkėjams sutaupyti padeda ne tik akcijos, nuolaidos, bet ir išsami informacija ant kainų etikečių, kuri gali palengvinti apsipirkimą. Visų pirma, ant jos didesniu šriftu užrašoma kaina, kiek kainuoja visa pakuotė. Pažvelgę atidžiau į smulkiau užrašytą informaciją, pirkėjai randa ir daugiau naudingų faktų, pavyzdžiui, kilmės šalį. Be to, vaisių ir daržovių skyriuje ant jos gali būti nurodyta ir šviežių gėrybių klasė, veislė, produktų dydis. Prie tokios šviežios produkcijos kaip žuvis, mėsa, konditerija, taip pat pažymima ir data, iki kada šios prekės tinkamos vartoti“, – vardija V. Budrienė.

Ieškokite mažiau, sutaupykite daugiau

Maisto produktai.

Siekiant sutaupyti, ji pataria dėmesį atkreipti į vieną skaičių, kuris atskleidžia ypač daug. Tai – kaina už mato vienetą. Tai gali būti kaina už produkto vienetą (pavyzdžiui, vieną avokadą) arba už svorio, tūrio vienetą (kilogramą pomidorų, litrą pieno ir pan.).

Šią kainą nurodant šalia kiekvienos prekės, pirkėjui yra lengviau palyginti to paties produkto skirtingų dydžių pakuočių kainas. Kaip pavyzdys galėtų būti bulvės, kurias galima įsigyti sufasuotas į skirtingo dydžio maišelius, taip pat yra ir sveriamų.

Pažvelgti į kainą už mato vienetą naudinga ir renkantis tarp skirtingų gamintojų, prekės ženklų – tai padės atrasti ekonomiškiausią variantą.

„Pavyzdžiui, renkantis pieną gal ne visi atkreipia dėmesį, kad vieni gamintojai jį pilsto į vieno litro pakuotes, kiti – į 0,9 l. „Iš akies“ gali būti sunku atsakyti, kuri labiau apsimoka. Patiems pirkėjams skaičiuotuvo telefone jungti nebūtina – tereikia pažvelgti į mažesnius skaičius po kaina dešiniajame etiketės kampe, kur mes nurodome kainą už vieną litrą“, – pataria V. Budrienė.

Pagal šį kriterijų lyginant produktų kainas pirkėjai netruks pastebėti, kad dažniausiai pagal jį laimės privačių prekės ženklų prekės. Jos savo savybėmis būna tokios pat geros, tačiau patrauklesnę kainą pirkėjui pasiūlyti leidžia mažesnės sąnaudos.

Lyginkite net prekes skirtinguose skyriuose

Tinklo komunikacijos vadovė pažymi, kad šis metodas padės sutaupyti ne tik renkantis iš toje pačioje lentynoje esančios produkcijos.

„Pavyzdžiui, pagal jį taip pat galima nuspręsti, ką pirkti labiau apsimoka – konservuotus ar šaldytus žirnelius? Verčiau rinktis šaldytus brokolius ar įsigyti jų šviežių? Šaldyta produkcija dažnai skoniu ir naudingomis savybėmis mažai nusileidžia šviežiai, tad ką verčiau dėtis į krepšelį, parodys kaina už kilogramą“, – atkreipia dėmesį V. Budrienė.

Ji taip priduria, kad kainų lyginimas už mato vienetą padės sutaupyti ne tik maisto prekėms. Lygiai taip pat ši informacija nurodoma ir prie kosmetikos, higienos, švaros bei kitų prekių. Tad renkantis skalbinių minkštiklį, tualetinį popierių ar sauskelnes, taip pat prisiminkite šį patarimą.

Daugiau – ne visada pigiau

Vienas populiariausių patarimų norintiems sutaupyti – rekomendacija rinktis didesnes produkto pakuotes. Pavyzdžiui, perkant vištienos sparnelių, siūloma imti kilogramo, o ne 500 gramų pakuotę. Paprastai didesnėje pakuotėje vieno sparnelio savikaina yra mažesnė, nes būna mažesni ir pakavimo bei sandėliavimo kaštai.

Tačiau toks instinktas įsigyti didesnę pakuotę ne visada būna teisingas, pastebi V. Budrienė. Tarkim, jeigu mažesnei pakuotei siūloma akcija ar nuolaida, gali būti, kad ją įsigyti apsimokės labiau nei didesnę. Vėlgi, kurią prekę rinktis iš tiesų sumaniausia, parodys kaina už mato vienetą.

Kita vertus, jeigu didesnė pakuotė net ir iš tiesų yra ekonomiškesnė, reikia įvertinti kitą aspektą. Kai kalbama apie greitai gendančius produktus, pavyzdžiui, jogurtą, sūrį ir mėsą, turėkite omenyje, kad pirkti daugiau, nei iš tiesų reikia, ne visada bus naudinga. Jei produktas suges anksčiau, nei spėsite jį suvartoti – pinigus tiesiog išmesite.

Pasak V. Budrienės, žvilgsnis ne tik į pakuotės kainą, bet ir į kainą už mato vienetą turėtų tapti kasdienio apsipirkimo dalimi. Tai neužims daug laiko, o šis įprotis parduotuvėje padės pasirinkti kišenei draugiškiausią variantą ir galbūt net nemažai sutaupyti.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

Maistas

Nuo lašišos už 9,99 Eur iki 35 tūkst. dovanų: „Iki“ paruošė pasiūlymus, kuriems neįmanoma atsispirti

Verslas

Trečdalis pirkėjų pastebi, kad Helovynas Lietuvoje švenčiamas vis dažniau: atskleidė, ką perka ir kiek ketina išleisti

NAUJIENOS

Švenčionių r.: Draustinyje, į kepsninę įmetė daiktą, panašų į šovinį, ir, jam sprogus, buvo sužalotas

7sek.ltNaujienos per 7 sekundes
Visos naujienos →

Švenčionys

Maistas

Kainos, dėl kurių verta perrašyti savaitgalio meniu: „Iki“ pigiau šviežias viščiukas broileris, lašiša ir bulvės

Trumpi vaizdo įrašai

NAUJIENOS

Darbdaviams vyresni darbuotojai tampa vis didesne vertybe

NAUJIENOS

Bartkus: problema yra ne dyzelino kaina, o tai, ar jo fiziškai bus

NAUJIENOS

Lietuvoje pradedamas Gimstamumo ir šeimos tyrimas: duomenys padės priimti tinkamus sprendimus

Maistas

Kriaušių pyrago paslaptis – sviestas: kaip iškepti gardų desertą rudens vakarams

ELTAELTA rekomenduojaSvarbiausios Lietuvos ir pasaulio naujienos
ELTA.lt →
Šaltinis: ELTA
Verslas

Jūsų idėja gali pakeisti „Iki“: trečioji klientų valdyba keliaus po skirtingus Lietuvos regionus

NAUJIENOS

Lengvatos šildymui Vyriausybė grąžinti neplanuoja

NAUJIENOS

Švenčionių r.: Moteris galimai smurtavo prieš nepilnametę, tuo sukeldama jai fizinį skausmą

Aktualijos

„Amber Grid“ įspėja: ką turi žinoti vairuotojai pastebėję dujotiekio trasos ženklus

Verslas

Naujoji „REDMI Note 17“ serija: didesnės baterijos, sustiprintas atsparumas ir pirmasis „Pro Max“

Aktualijos

Maistas

Kai norisi skaniai ir nebrangiai: vienas ingredientas įprastai vištienai suteiks naują skonį

NAUJIENOS

Švenčionių r.: Labanoro sen., Padumblės k., vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (vairavo…

NAUJIENOS

Švenčionių r.: Apgadintas automobilio salonas ir kėbulas

Maistas

Rudens klasika: medaus ir garstyčių glajumi gardinti šonkauliai su šviežio derliaus bulvėmis

Maistas

Tokios savaitės verta nepramiegoti: kilogramas kiaulienos nugarinės – po 2,99 Eur, o švaros prekėms – iki 50 proc. nuolaidos

NAUJIENOS

Šventosios uostas – naujas bandymas

Aplinkosauga

Mano, kad žino, bet klysta: tyrimas atskleidė klaidingus gyventojų įsitikinimus apie žaliąjį vandenilį

Krašto žmonės

NAUJIENOS

Rugsėjį šalies keliuose organizuojamos prevencinės priemonės

NAUJIENOS

VMVT atskleidžia, kas labiausiai kliūva vartotojams

Švietimas

Šią savaitę klausimą „ką gaminti?“ išspręs „Iki“ akcijos: šefė dalijasi 3 receptais

NAUJIENOS

Gyventojai jau gali kreiptis dėl šildymo išlaidų kompensacijų ateinančiam sezonui

NAUJIENOS

Švenčionių r.: Susidūrė trys automobiliai

NAUJIENOS

Šalies vadovai sveikina Mokslo ir žinių dienos proga: linki smalsumo ir bendrystės

Švietimas

Po vasaros – atgal į mokyklas ir darbus: gydytojas paaiškino, kodėl rytais sunku atsikelti

Sportas ir renginiai

NAUJIENOS

Tyrimas: 71 proc. tėvų mano, kad jų vaikai gali susidurti su internetiniais sukčiais

Maistas

Šviežių bulvių ir agurkų – nors vežimu vežk: mažos „Iki“ kainos kviečia apsipirkti su kaupu ir pigiau pasirūpinti atsargomis

Verslas

Milžiniška sąskaita valstybei: už skubotą Seimo sprendimą likviduoti kailių fermas mokesčių mokėtojams gali tekti suploti nuo 64 iki 113 mln. Eurų ar netgi daugiau

Grožis

Po vasaros oda siunčia svarbius signalus: 5 ženklai, kurių nereikėtų ignoruoti

Verslas

Nekilnojamo turto finansavimo galimybės Lietuvoje

Verslas

Sezoninis darbas užsienyje ir pinigai, apie kuriuos pamirštama

Verslas

„Coca-Cola HBC“ rezultatai: gamybos apimtims augant, CO₂ emisijos sumažintos 23 proc.

Maistas

Ką dėti vaikams į pietų dėžutę? Dietistė Indrė Trusovė dalijasi patarimais naujiems mokslo metams

Maistas

„Iki“ lašišos filė – vos 10,99 Eur/kg: savaitės pasiūlymuose – ir daugiau pirkėjų favoritų

Maistas

Nuo lašišos už 9,99 Eur iki 35 tūkst. dovanų: „Iki“ paruošė pasiūlymus, kuriems neįmanoma atsispirti

Į viršų